Optimove në Shqipëri

Kondroprotektor për nyje dhe shpinë

Kapsula Optimove
9000 Lek4500 Lek
4.821

Blej Optimove

50% Ulje

Trajtimi i përbashkët i Optimove është i disponueshëm në internet

Mënyra më e mirë për të blerë kondroprotektorin Optimove për nyje dhe kthim në Shqipëri është përdorimi i faqes zyrtare të internetit. Nëse dëshironi të bëni një blerje me një çmim prej 4500 Lek - thjesht duhet të plotësoni një formular me të dhëna, lini emrin dhe numrin tuaj të telefonit atje. Pastaj porosia juaj do t'i kalojë operatorit, i cili do t'ju telefonojë për detaje dhe ndihmë. Jepni nyjeve tuaja lëvizshmëri mbrapa me risinë mjekësore, Optimove! Vetëm tani ka një zbritje 50% në kapsula. Nxitoni para se të përfundojë oferta promocionale!

Rehabilitimi i nyjeve të sëmura me Optimove

nyje të shëndetshme pa dhimbje me Optimove

Kapsulat Optimove janë një kondroprotektor për nyjet dhe shpinën me një përbërje inovative. Ilaçi shëron nyjet dhe jep lirinë e lëvizjes edhe në moshë të thyer. Kondroprotektori Optimove vlerësohet shumë nga përdoruesit. Njohja midis konsumatorëve lidhet kryesisht me performancën dhe përbërësit organikë të produktit. Ilaçi lehtëson në mënyrë efektive dhimbjen dhe rinovon indin e kockave dhe kërcit në nyje. Bleni një ilaç që shëron dhe rikthen shpejt kyçet dhe kërcet në Shqipëri dhe merrni një zbritje 50%!

Trajtimi i ënjtjes së përbashkët Optimove është formuluar me përbërës organikë dhe nuk përmban zëvendësues sintetikë. Përbërës aktiv aktiv: ekstrakt i barit "Djalli i thua". Veprimi i përbërësit kryesor rritet nga kondroitin, glukozamina, metilsulfonilmetani (MSM), bromelaina dhe boswellia. Asnjë nga këto produkte nuk rezulton me efekte anësore të padëshiruara, reaksione alergjike ose kundërindikacione. Forma e lëshimit: kapsula me një guaskë organike, të cilat absorbohen mirë nga sistemi i tretjes.

Përbërësi kryesor aktiv

Si ndihmon një përbërës bimor në lehtësimin e dhimbjeve të shpinës dhe riparimin e nyjeve? Thua e Djallit është një kaçubë shumëvjeçare, vendas në Afrikën e Jugut. Isshtë një bimë 50-60 cm e gjatë që zvarritet në tokë. Bima ka një sistem të fuqishëm rrënjor që rritet në tokë në një thellësi prej dy metrash. Gjethet janë të mëdha, të ndara në 3-5 lobe, të mbuluara me venat e bardha. Shkurre ka ngjyrë jeshile-gri. Lulet janë rozë ose të kuqe me një qendër të verdhë. Frutat janë të mëdha, të forta, të tëri. Kjo është arsyeja pse thundra e djallit mori emrin e saj. Përkthim në latinisht: Harpagophytum procumbens.

Thua e Djallit është një anti-inflamator natyral që lehtëson dhimbjen e djegies dhe ngërçet. Bari është plot me elementë të dobishëm që rinovojnë indet sinoviale. Evershtë një qetësues natyral i dhimbjeve, lehtëson në mënyrë efektive dhimbjen e shpinës dhe rigjeneron nyjet.

restaurimi i nyjeve të dëmtuara me Optimove

Bima ka një përbërje kimike unike dhe është e pasur me iridoide (harpagozid, prokumbosid dhe prokumid). Bari është i ngarkuar me antioksidantë, fenole, bioflavonoide dhe beta-sitosterol. Kombinimi i përbërësve zvogëlon dhimbjen dhe ënjtjen e shkaktuar nga forma e vazhdueshme e artritit kronik. Thua e djallit përdoret gjithashtu në kozmetologji dhe përdoret për detoksifikimin në shtëpi dhe kujdesin e lëkurës.

Si funksionon

Optimove Capsules është një ilaç organik për dhimbjen e kyçeve dhe përmirësimin e aktivitetit të përditshëm. Kompania synonte të krijonte një kondroprotektor me bazë natyrore për të ndihmuar njerëzit me artrit kronik dhe liri të kufizuar të lëvizjes. Pacientët që përdorën Optimove në të gjitha fazat e trajtimit të sëmundjeve të kyçeve vunë re se ilaçi qetëson mirë dhimbjen dhe spazmat në nyje, nuk shkakton reaksione alergjike dhe efekte anësore.

Përbërja e përgatitjes

Emrin Efekti shërues
Kondroitin Depërton në artikulacion dhe stimulon sintezën e acidit hialuronik, forcon strukturat e indit lidhor të kërcit, tetivave dhe ligamenteve.
Ekstrakti i thua i djallit Redukton ënjtjen e nyjeve dhe indeve të dëmtuara duke shtypur inflamacionin dhe lehtësuar lirinë e lëvizjes.
Metilsulfonilmetan (MSM) Shtyp inflamacionin, përmirëson fleksibilitetin e kyçeve, rikthen prodhimin normal të kolagjenit.
Glukozamina Përmirëson depërtimin e substancave të tjera në nyje, ushqen indin synovial dhe lidhës dhe parandalon shkatërrimin e tyre.
Bromelain (ekstrakt ananasi) Lehtëson dhimbjen duke rritur mikrocirkulimin në inde.
Ekstrakt rrëshire Boswellia Zbutës natyral i dhimbjeve dhe agjent anti-inflamator.
Përfitimet e Optimove për trajtimin e përbashkët

Avantazhet e kondroprotektorit Optimove:

Nuk kishte ankesa për efektet anësore të kondroprotektorit Optimove në fokus grupet e pacientëve që i nënshtrohen trajtimit.

Ku ta blini ilaçin?

Optimove është një ilaç unik që nuk shitet në barnatore. Mund ta porosisni vetëm në faqen zyrtare të internetit me çmimin e prodhuesit 4500 Lek, gjeni koston në vendet e tjera. Shqipëria ka importuar ilaç gjatë gjithë periudhës së prodhimit të kapsulës për shkak të rritjes së kërkesës së konsumatorit. Porosit tani kapsulat Optimove me dorëzim në çdo rajon! Zbritje aplikohen!

Shqyrtimi i mjekut

mjek Reumatolog Amarildo Amarildo
specializim:
Reumatolog
përvojë:
24 vjeç
Fatkeqësisht, në Shqipëri, shumica e popullsisë është e ndjeshme ndaj artritit dhe artrozës. Ka disa arsye për këtë: dieta e dobët, monotone, abuzimi i kafeinës dhe alkoolit, lëvizshmëria e ulët. Në shumë raste, sëmundja ka natyrë infektive ose hormonale. Artriti jo gjithmonë zhvillohet me shpejtësi. Në shumicën e rasteve, gjithçka fillon me simptoma të padëmshme, të cilat përfundimisht zhvillohen në një kronikë. Në fazat e hershme të sëmundjes, unë përshkruaj kapsula Optimove për pacientët e mi. Shtë një ilaç krejtësisht natyral, jo-steroid me një përbërje të fuqishme.