Përvoja e përdorimit Optimove

Përvoja me Optimove, Julia, Wroclaw

foto e produktit, përvoja e përdorimit të Optimove

Kam marrë kapsula Optimove sipas udhëzimeve të mjekut tim. Kam vuajtur nga artriti në disa nyje dhe kam befasuar këndshëm nga caktimi i një ilaçi natyral me një përbërje të butë. Kondroprotektori Optimove për nyjet dhe shpinën është një ilaç jo-steroid, i cili është një plus i madh. Jam shumë i kënaqur që isha në gjendje të shëroj sëmundjen time pa përdorimin e terapisë hormonale. Më poshtë është një përmbledhje e mënyrës se si ajo u trajtua dhe çfarë çoi përvoja e një diete të rreptë.

Historia e rastit dhe kërkimi i trajtimit

Dhimbja e shpinës ose dhimbja e kyçeve nuk konsiderohet të jetë diçka serioze në vendin tonë. Ne jemi të gatshëm të durojmë shqetësimin derisa të përfundojmë në një shtrat spitali. Kjo është disi e ngjashme me historinë time. Gjithçka filloi me një krizë në nyjet e kyçit të këmbës. Pastaj kyçet dhe nyjet e bërrylit filluan të kërcasin. Unë u përpoqa ta kërkoja me google problemin para se të shkoja te mjeku, por u lehtësova që shtypja është një variant i normës. Ajo dha alarmin vetëm kur kishte dhimbje të dukshme kur vraponte, dhe pastaj kur ecte.

Unë erdha për të parë një reumatolog, bëra fotografi, të cilat treguan ndryshimet e para degjenerative në kërc. Diagnostikuar me poliartriti në një fazë të hershme. Mjeku më siguroi që sëmundja mund të kurohej. Ai përshkroi një kurs të kondroprotektorëve, tha se si ta përdorni, përshkroi një dietë të rreptë. Me këshillën e mjekut, bleva kapsolla Optimove, të cilat më ndihmuan shumë.

Skema e Trajtimit Optimove

përvojë e përdorimit të kapsollave Optimove nga Julia nga Wroclaw

Nuk ka asgjë të komplikuar në marrjen: ju pini 2 kapsula në ditë (një në mëngjes, tjetri në mbrëmje) për një muaj. Një paketë e Optimove është mjaft e mjaftueshme për rrjedhën e administrimit. Unë dua të them se ju i ndieni përmirësimet e para menjëherë: inflamacioni dhe dhimbja qetësohen pas disa orësh. Pas rreth një jave përdorimi të kapsollave, Optimove kuptoi se nuk e vura re problemin: kriza u zvogëlua dhe siklet kur lëvizte ishte zhdukur. Në të njëjtën kohë, ndoqa një dietë që ishte mjaft e rreptë nga standardet e mia. Pjekja, mishi i ëmbël, yndyror, frutat me shumë sheqer (rrush, banane) ishin kundërindikuar. Veçanërisht vuajti nga ndalimi i kafesë. Mjeku këshilloi që të rritet marrja e yndyrnave të shëndetshme (peshk, arra, vaj fara liri), mish pa dhjamë (mish pule, gjel deti), burime natyrore të kolagjenit (diçka si mishi i pelqyer). Kishte për të rindërtuar plotësisht ushqimin, por ia vlente.

Rezultatet e Aplikimit

Unë u ndjeva pothuajse i shëndetshëm deri në fund të kursit. Në vizitën pasuese, mjeku këmbënguli që ajo të pinte Optimove deri në fund dhe të vazhdonte të ndiqte të gjitha udhëzimet ushqyese për të zgjatur faljen. Unë nuk ndjeva ndonjë shqetësim në stomakun tim, dhe as nuk ndjeva ndonjë efekt anësor. Ju nuk do ta gjeni ilaçin në farmaci, duhet ta porosisni në faqen e internetit të prodhuesit. Por ka mbrojtje kundër falsifikimit, mirë, efikasiteti është në të mirën e tij. Unë rekomandoj